Intel® Core™ i3 İşlemci nedir?

Intel® Grafik Ortam Hızlandırıcısı HD içeren Intel® Core™ i3 işlemci ailesi, notebooklarda benzeri görülmemiş bir bilgisayar deneyimi için devrim niteliğinde yepyeni bir mimari sunar.
Intel® Hyper–Threading Teknolojisi¹ sayesinde işlemcinizdeki çekirdeklerin aynı anda iki farklı iş üzerinde çalışmasına olanak vererek akıllı çoklu görevler için dizüstü bilgisayarınızda ihtiyaç duyduğunuz performansı sunar.
32nm çift çekirdekli işlemci aynı frekansta çalışan tek bir fiziksel pakette bağımsız iki işlemci çekirdeğini çalıştırır.
Intel® Hyper-Threading Teknolojisi yoğun işlemsel iş üretimi için her bir fiziksel çekirdek başına iki işlemci olmak üzere toplamda dört işlem parçası sunar. 4 yollu çoklu işlem yeteneği, işlemcinizdeki her bir çekirdeğin aynı anda iki işlem üzerinde çalışmasını sağlar.
Intel® Akıllı Önbellek iş yüküne göre her işlemci çekirdeğine dinamik olarak atanan paylaşılan bir önbellektir. Bu etkili ve çift çekirdeğe göre optimize edilmiş uygulama, her bir çekirdeğin verilere hızlı önbellekten erişebilme olasılığını artırarak, sık kullanılan verilere erişimde yaşanan gecikmeyi belirgin bir şekilde azaltır ve performansı artırır.
Intel® HD Graphics ise dizüstü bilgisayarınızda daha net görüntüler, daha zengin renkler ve gerçeğine yakın ses ve video için gerekli görsel performansı sağlar.
yükleniyor