Viera Link nedir?

Blu-ray DiscTM teknolojisi ile bir film izlemek istediğinizi farz edin: öncelikle Blu-ray Oynatıcısını, Blu-ray oynatıcının kumandasından açmanız, ardından TV’nizi açmanız, ve TV kumandanızdan doğru AV kanalı girişini seçmeniz gerekecekti.Viera Link bunların hepsini tek kumandada birleştiriyor.
brbr
Tüm ev sinema sisteminizi, tek bir uzaktan kumanda ile kontrol etmenin rahatlığına erişin. VIERA Link ekran menüleri sayesinde, filmlerinize, müziklerinize, ve hatta iPod’unuzdaki videolarınıza erişiminiz, artık çok daha kolay.
brbr
Panasonic’in mühendisleri, bir yandan en son VIERA Plazma TV’lerin ve Blu-ray oynatıcıların zaten mükemmel görüntü kalitesini veya Panasonic Ev Sineması Sistemlerinin ses kalitesini nasıl geliştireceklerini düşünürken, bir yandan da bu teknolojileri daha rahat kullanmanızı sağlayacak “kullanıcı dostu” teknolojiler üzerine de düşünmektedirler. Sonuç olarak, yenilikçi bir ürün ile karşımızdalar: VIERA Link.
brbr
Insanlar AV ürünlerini nasıl kullanıyorlar? En son Blu-ray DiscTM teknolojisi ile bir film izlemek istediğinizi farz edin: öncelikle Blu-ray Oynatıcısını, Blu-ray oynatıcının kumandasından açmanız, ardından TV’nizi açmanız, ve TV kumandanızdan doğru AV kanalı girişini seçmeniz gerekecekti.
brbr
Bunu yaptıktan sonra Blu-ray oynatıcınızın kumandasına geri dönüp “Oynat” tuşuna basmanız gerekecekti. Hatta, eğer bir Ev Sineması sisteminiz var ise, bunu ayarlamanız için bir de bunun kumandası ile uğraşmanız gerekecekti.
brbr
Yani, arkanıza yaslanıp filmin keyfini çıkarmadan once, üç adet farklı kumanda değiştirmek zorundasınız! VIERA Link basit şekilde bu üç sistemi, TV’nizi, Blu-ray oynatıcınızı ve Ev Sineması Sisteminizi tek bir uzaktan kumanda ile kontrol edebilmenize olanak sağlamaktadır.
brbr
VIERA Link, siz ve tüm eğlence sisteminiz arasında yalnızca tek bir bağlantı kurar, çünkü kumandanızdaki VIERA Link düğmesine basarak, grafiksel kullanıcı arayüzü ekran menüleri sizin direkt seçim yapmanızı sağlar. Bu sayede DVD izleyebilir, CD oynatabilir, iPod’unuzdan bir müzik veya video seçebilirsiniz.
brbr
Viera Link aynı zamanda AV bileşenlerinizin bir çoğunu da otomatik olarak ayarlar. Örneğin, bir HDMI kablosu ile DVD Ev Sineması Sisteminizi ile kez VIERA TV’nize bağlandığınızda, dil ve görüntü açısı gibi gerekli olan tüm ayarlar Ev Sineması Sisteminize otomatik olarak yüklenir, ve bu ayarların tekrar kurulumu için zaman ve efor harcamanıza gerek kalmaz. VIERA link ile, tek bir kumanda, tek bir menu, ve kocaman bir eğlence sistemi sizi bekliyor.

yükleniyor