Web Browser nedir?

Bu özellik sayesinde koltuğunuzun rahatlığını terk etmeden Pc tarzı internet sörfünü yaşayacaksınız.İnternet tarayıcı özelliği ile internetin keyfini TVnizin büyük ekranında sürebilirsiniz.

Web tarayıcısı, Internet tarayıcısı, Ağ tarayıcısı veya Web Browser kullanıcıların ağ sunucuları üzerinde yer alan HTML veya daha gelişmiş sayfaların açılmasını sağlayan bir yazılımdır.

Standart bir web tarayıcısı; metin veya çoklu ortam dosyalarını açabilir, kaydebilir, HTMLden HTTPye bütün protokolleri ve standartları destekler, açılan sayfada aranan nesneyi bulabilir, sık kullanılanlar ve geçmiş listesi yapabilir, genel ağa dosya yükleme ve genel ağdan dosya indirme yapabilir, e-posta ve metin editörleriyle bütünleşebilir. Linkleri (bağlantı) izleyebilir. Dosya sistemlerini okuyabilir, bağlayabilir, kaydedebilir. Çokluortam dosyalarını oynatabilir veya kaydedebilir, sayfanın çıktısını alabilir, çevrimdışı çalışabilir.
Bir web tarayıcısı işletim sisteminin en gözde elemanlarındandır. HTML kodlarını sonkullanıcıya sunar.

Tarayıcı hizmetleri hız, görünüm, sistemle bütünleşme, güvenlik, eklentiler, çerezler, sekmelilik, güvenli sörf, CSS ve RSS özellikleri, JavaScript özelliği ile bir yarış halindedir.


yükleniyor