Arzum Blender set-philips blender
İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Blender modelleri ve en ucuz fiyatları

Mutfağınızın en önemli yardımcısı olan blender setleri ve blenderları tercih edilen modellerini en uygun fiyat ve taksit avantajları ile istanbul bilişim'de sizleri bekliyoruz.

80 adet ürün listelendi.
80 adet ürün listelendi.

Blender Çeşitleri İstanbul Bilişim’de

Blenderler, özellikle ayran, çorba, domates püresi, milkshake gibi sıvıları çok yüksek hızlarda çırpmak için tasarlanmıştır. Patates püresi, fındık, çikolatalı muz, havuç, mantar vs. gibi katı gıdaları parçalayıp öğüterek sıvılarla ve karışım içeriği ya da toz halindeki karışımlarla da karıştırabilirler. Ayrıca buz kırmaya da yararlar, 15 ml su ekleyerek 6 kalıp buzu rahatlıkla parçalayabilirsiniz. Eğer blenderinizin öğütme özelliği varsa baharat  ve kahve çekirdeği de öğütebilirsiniz. Blenderler mutfağımızın vazgeçilmez gereçlerinden bir tanesidir.

Blender Modelleri


Blender modelleri genellikle malzemelerine, güç koşullarına ve farklı özelliklerine göre değişir. Çoğu blenderin bıçakları, çıkarılarak bulaşık makinesinde kolayca ve güvenli bir şekilde yıkanabilir. Optimum çeşitlilik için birden fazla hız seçeneği içerip, 100 – 1500 watt güç aralığında modeller önerilmektedir. İki temel blender çeşidi vardır;  geleneksel blender ve el blenderi.  El blenderi hafif parçalama, karıştırma ve çırpma işlemleri için tasarlanmıştır. İnce yapılı bir motor haznesi ve ucunda döner bıçaklar bulunan uzun bir metal şaftı vardır. Her ne kadar buz kırma gibi daha zahmetli işler için ideal olmasalar da, büyük hacimleri karıştırmak için mükemmeldirler ve evinizdeki herhangi bir derin kap ya da tavada kullanılabilirler. Geleneksel blenderlerde, döner bıçaklar ve kapakla uzun bir kabın (genellikle sürahi olarak anılır) yerleştirildiği bir güç tabanı vardır. Malzemeleri parçalamak için hortum şeklinde dönerler ve genellikle el blenderlerinden daha güçlüdürler. Daha güçlü olduklarından, buz kırma gibi zor işler için daha uygundurlar ve kapakları olduğundan içindeki malzeme dışarı kaçmaz. Blenderi en düşük hızda çalıştırsanız süt, milkshake, yumurta gibi hafif ve ince yapılı malzemeleri karıştırmanız için idealdir. Yüksek hızda çalıştırırsanız çorba, mayonez gibi yaparken kullanmanız için idealdir. Bastığınızda çalışan düğme ise kısa süreli, hızlı ama güçlü olan bir karıştırma sağlar, ayrıca buz kırmak için de idealdir. Çoğu meyve ve sebzeyi blender yaparak sıvıya dönüştürebilirsiniz. Ancak elma gibi sert meyveleri doğramak için daha küçük parçalara böldükten sonra blender yapmanız gerekmektedir. Kurutulmuş meyvelerinizi doğramak için önce birkaç saat suda beklettikten sonra blender yapabilirsiniz. Öğütme aparatı bulunan modellerde öğütme değirmeni fındık, baharat ve kahve çekirdeği gibi daha küçük boyuttaki malzemeleri öğütmenizi sağlayacaktır. Blenderlerdeki Pulse düğmesi kısa zamanlı, güçlü ve hızlı bir parçalama sağlayacaktır. Tamamen kullanıcının kontrolünde olan bu sistem ne kadar süreyle öğütme yapılacağını kullanıcıya bırakmaktadır.

Blender Fiyatları


Blender alırken dikkat edileceklerin başında karıştırma işlemi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanız için darbe fonksiyonlu bir blender tercih etmenizdir. Mutfakta blenderini ne amaçla kullanmayı düşünüyorsanız, buna uygun güç tercihinde bulunmakta yarar vardır. Çorba gibi sıcak sıvıları karıştırmak için uygun olduklarından metal şaftlı blenderleri tercih edebilirsiniz. Blenderinizi çırpma, kıyma ve dilimleme için kullanmak istiyorsanız gerekli aksesuarları da temin etmeyi unutmamalısınız. Blenderler motor gücü, aparatları, tasarımı ve ürünün üretiminde kullanılan malzemesine göre fiyatları farklılık göstermektedir. Kaliteli ve uygun fiyatlı blender modellerini internet sayfamızdan inceleyebilir, avantajlı taksit seçenekleriyle blenderinizi satın alabilirsiniz. Mağazalarımızdan da ürünleri inceleyebilir, detaylı bilgi alarak satın alabilirsiniz.
yükleniyor
yükleniyor