Ürün Filtresi
TVGENELTEKNOKASK TVSamsung UE-49NU7100 4K Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon
İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Led tv modelleri ve en ucuz smart tv fiyatı samsung, lg led televizyon

Samsung, LG, Sony, Vestel LED TV modelleri en gözde markaların modelleri en uygun Smart LED TV fiyatları İstanbul Bilişim'de uygun taksit avantajları ile satılmaktadır. led tv kampanyaları 2019 led tv kampanyaları 2018 vestel 40fd7300 40 102 ekran uydu alıcılı full hd smart led tv vestel 50fd7300 50 127 ekran uydu alıcılı full hd smart led tv 2018 oled tv 2019 Qled tv 2019 led tvler 2019 led tv

179 adet ürün listelendi.
179 adet ürün listelendi.

LED TV Markaları ve Modelleri ile Smart ve Curve 4K Ultra HD ile Oled Televizyonlar

Büyülü kutu televizyon, ilk hayatımıza girdiği zamanlar siyah-beyaz yani renksiz yayın yapıyordu. Daha sonraları televizyonlar renkli yayın yapmaya başladılar ve bu büyük yankı uyandırmıştı. Herşey de olduğu gibi televizyonda da teknoloji hız kesmeden yoluna devam etti ve Plazma TV ler ile, televizyon teknolojisinde resmen yeni bir çığır açıldı. Çok geçmeden plazmaların yerini LCD TV'ler aldı. Bu da televizyon teknolojilerinde önemli değişimlere yol açtı. LCD televizyonlardan sonra ne çıkacak diye düşünmeye başlarken incecik tasarımıyla kafalarımızda şekillenen LED TV teknolojisiyle tanıştık. Bununla da kalmayıp, 3D LED TV, Smart TV diye de hız kesmeden yoluna devam etti. Ardından çözünürlükler 1920 x 1080 (Full HD) den 3840 x 2160 (4K)'a yükseldi. Ekranlar içe doğru eğildi ve Curved (kavisli) paneller ile tanıştık.

LED TV Nedir?

LED TV'ler için; LCD panelli bir televizyonun LED ışıkları ile aydınlatılmasıyla oluşmuş ürünlerdir. Kullanılan bu LED ışıkların paneli normal LCD'lere oranla çok daha fazla aydınlatmaktadır. Bu nedenle LED TV'ler çok daha canlı ve parlak renk tonlarına sahiptir. LED TV' lerin getirdiği en büyük yeniliklerden birisi siyah tonlardaki başarısıdır. Bunun sebebi ekranda siyah olması gereken piksellerin LED'ler tarafından aydınlatılmaması ve gerçeğe en yakın siyah tonu yakalamasıdır. Oysa ki; LCD TV lerde pikseller siyah olması gerektiğinde dahi floresan ışıklar tarafından aydınlatıldığı için tam bir siyah tonlama almak zordur. Zaten kontrast oranları kıyaslandığında LED TV' lerin milyonlarla ölçülen değerlere sahip olduğu görülürken LCD TV ' lerin on binlerle ölçülen değerlere sahip olduğunu görürsünüz.

LED TV'lerin sağladığı büyük avantajlardan birisi de enerji tasarrufudur. Yapıları itibariyle LED' ler çalışırken yüksek seviyede enerjiye ihtiyaç duymazlar. Ayrıca siyah ekranda LED' ler tamamen kapanacağı için ekstra bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Bu nedenle Led TV 'ler LCD TV 'lere oranla %40 civarında enerji tasarrufu sağlar.

LED ışıklar floresanlara göre çok daha az yere gereksinim duydukları için LED TV' ler çok ince tasarımlı televizyonlardır. Bu nedenle hem az yer kaplarlar hem de şık bir görüntüye sahiplerdir. Tüketicileri de LED TV' lere yönlendiren en büyük nedenlerden biri de oldukça ince tasarıma sahip olmaları. Bazı LED TV' lerin 1 cm den daha ince olduğunu düşündüğümüz de bunun hiçte şaşırılacak bir neden olmadığını gösteriyor.

Temel olarak 2 çeşit LED aydınlatma yöntemi vardır. EDGE LED yani çıtadan aydınlatmalı LED TV ve FULL LED yani arkadan aydınlatmalı LED TV ' ler. EDGE LED' ler çok ince oldukları gibi maliyetleri de daha düşüktür. FULL LED TV' ler de ise her bir piksel ayrı bir LED ile aydınlatıldığı için kontrast oranları da çok yüksektir. Üretici firmalar iyi performansları ve düşük maliyetleri nedeniyle EDGE LED teknolojisine sahip televizyonlar üretmektedirler.

LED TV Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

LED TV almanın en temel nedenlerinin başında, oldukça yüksek kontrast değerine sahip olmaları gelir. Kontrast oranı çok yüksek olan LED TV' ler siyah ve beyaz tonlamalarda oldukça başarılıdırlar. Televizyon alırken en çok dikkat etmemiz gereken nedenlerin başında kontrast oranının olduğunu varsayarsak sadece bu bile LED TV' yi tercih etmemiz için yeterli sebep gibi görülebilir. Ayrıca her markanın kendine has görüntü işlemcisi olduğundan gözünüze en hoş gelen renk tonları hangi markada ise onu tercih ediniz. Piyasadaki ürünlerin çoğunluğu 1920X1080 çözünürlükte olmasına rağmen HD Ready bir ürünün de özellikle standart yayınlarda yeterli olduğunu söyleyebiliriz. LED TV 'nin EDGE LED ya da FULL LED olması çok büyük farklılık yaratmasa da EDGE LED 'ler daha ucuz FULL LED TV 'ler biraz daha pahalıdır. Ancak FULL LED'ler daha yüksek kontrast oranlı ürünlerdir. LED TV almanın nedenlerinden biri de yüksek enerji tasarrufu sağlıyor olmalarıdır. Her geçen yıl üreticilerin enerji tasarrufunda daha da başarı sağladığını düşünürsek yeni model bir ürün almanızı tavsiye ederiz. İhtiyaçlarınıza ya da teknolojiyi kullanımınıza göre dahili uydu alıcısı, internet tv, 3D, Smart TV, PVR vb. gibi özelliklere sahip bir ürün seçmek tamamen size kalmıştır. Son zamanlarda ise yeni bir trend olarak 3D LED TV'ler ile karşılaşmaktayız. Özellikle Avatar isimli filmin başarısı ile gündeme gelen 3D teknolojisine tüketicilerden de olumlu yanıt gelmesi ile firmalar da 3D LED TV üretimine hız verdiler.

Peki nedir 3D LED TV?

Öncelikle bu teknolojiyi kullanabilmeniz için 3D uyumlu bir televizyona ihtiyacınız olacak. Daha sonra, aldığınız marka televizyon ile uyumlu yeterli sayıda 3D gözlüğünüz olmalı ki; bu gözlükler o eski bildiğimiz basit mavi ve kırmızı renkteki gözlükler yerine çok daha özel 3D gözlüklerdir. Aynı zamanda, bu gözlükler pilli ve şarjlı olmak üzere 2 farklı cinstendir. 3D televizyona gelince, bu televizyonlar da ardı ardına gelen tam ekran görüntülerin ilki sol, ikincisi ise sağ gözümüz için olup, hareketli görüntü bunların sıklıkla yenilenmesinden oluşmaktadır. Gözünüze taktığınız gözlük bu sıralama ile eşlenmiş olduğundan gözlerinizin birine gelen görüntü sırasında diğer gözünüze gelen görüntüyü kapatır. Gözünüz ise ekrandan gelen tazeleme hızı varsayalım 60 hz ise her bir gözünüzün gördüğü görüntü sayısı saniyede 30'ar tane olacaktır. Bu da gözümüz için yavaştır. Bu yüzden de görüntü de kırpışmalar olacaktır. Eğer kırpışmasız, titreşimsiz bir 3D görüntü izlemek istiyorsak tazeleme hızının tercihen ortalama 240 hz olması gerekir. Ancak çoğumuz için ortalama 120 hz de yeterli olacaktır.

Kullanıcıların ya da 3D LED TV almak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu ise; 3D LED TV aldım her zaman 3D gözlük mü takmam gerekiyor? Sorusudur. Bu sorunun cevabı ise, 3D gözlüklere yalnızca 3D programları izlerken ihtiyacınız olacak, televizyonda normal yayın izlerken gözlük kullanımına gerek yoktur ancak 3D bir program izlerken 3D gözlük kullanmak mecburidir.

LED TV' ler ile son olarak söylenecek şeyler ise; televizyonda olacak her ekstra bir özelliğin ekstra bir maliyet anlamına geleceğidir. Kullanmayacağınız özellikler için yüksek paralar ödemeyin. Marka tercihinizi yaparken bu sektörün liderlerinin Samsung ve LG olduğunu göz ardı etmeyin. Kendi panellerini üreten bu markalar LED TV sektörünün devleri konumundadır. Geçmiş yıllardaki tecrübeleri ve başarılarıyla Sony, Philips gibi markalar satışlarda Koreli rakiplerinin bir adım gerisinde kalsalar da kalite olarak kesinlikle aynı seviyedeler. Saydığımız bu  markalar dışında yerli bir marka olan Vestel'in de iyi bir satış başarısı olduğundan bahsedebiliriz. 

Peki Neden LED TV Alırken İstanbul Bilişim'i Seçmelisiniz?

Bu sorunun cevaplarını madde madde sıralamamız gerekirse;

• En yeni ve en kaliteli ürünler en uygun fiyatlarla İstanbul Bilişim'de,

• Ürün çeşitliliğiyle kendinize en uygun ürünü bulabilme avantajı,

• Hızlı ve güvenilir teslimat anlayışı,

• Uzman satış temsilcileri ile en doğru bilgiyi ve size en uygun ürünü sunma fırsatı,

• Yalnızca satış öncesi değil satış sonrasında da müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı,

• En iyi hizmet ilkesi ile %100 Risksiz-Kasko Garantisi

• Üst üste iki defa Uluslararası Tüketici Akademisi tarafından gerçekleştirilen "Markaların Tüketici Üzerindeki Etkileri" konulu araştırmalarında tüketici beklentilerine verdiği cevapla "Kalitesine En Çok Güvenilen Marka" ödülünü alması

Teknolojinin gerisinde kalmamak ve yüksek standartlarda bir televizyon sahibi olmak istiyorsanız, bir LED TV almanızın zamanı gelmiş demektir.
yükleniyor