Philips
İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Ütü fiyatları en ucuz ütü markaları modelleri indirimli kampanyalı ütü

Tüm ütülerde en uygun fiyat ve taksit avantajları ile tercih edilen en iyi marka ve model ütüleri sizlerle istanbul bilişim'de buluşturduk.

83 adet ürün listelendi.
83 adet ürün listelendi.

Ütü Markaları ve Model Fiyatları:

Ütü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Ütü yapmayı pek çok kişi sevmez. Ütü kaliteli bir model ise zevkli hale gelebilir. Bir ütüde buhar gücü iyi ise kırışıklıkları açması daha kolay olur. Böylece daha az güç uygulanır ve daha az yorulursunuz. Pek çok tanıtım reklamında vurgulanan taban kayganlığının pek önemi bulunmamaktadır. Çok sık çamaşır yıkıyor ve ütülemeniz gerekiyorsa buhar kazanlı ütü kullanmanızda fayda var. Bu tip ütülerin buhar gücü yüksek olduğundan ütüleme işini daha kısa zamanda bitirebilirsiniz. Ütü alırken bakılması gereken bir diğer özellik enerji tüketimidir. Watt cinsinden enerji tüketimini tahmin edebilirsiniz. Ütülerde buhar çıkış gücü ortalama 35 g/dk dır. Şok buhar modunda ise bu rakam 90g/dk ya kadar çıkmaktadır. Daha güçlü ütü modellerinde ise buhar çıkış gücü 150 g/dk yı ulaşmaktadır. Standart ütü modelleri 1600 W civarında iken buhar kazanlılarda bu değer 4000 W a kadar çıkmaktadır.

Ütülerin tabanı genellikle metalden üretilir. Fakat günümüzde seramik tabanlı ütü modelleri de üretilmektedir. Kıyafetlere ısıyı iyi iletirler. Kolay kayarlar. Parlama yapma özelliği düşüktür. Alüminyum tabanlı ütülerin ömürleri kısadır. Bir süre sonra özelliğini yitirir ve düşük sıcaklık modunda olmasına rağmen kıyafetlere yapışabilir. Teflon tabanlı ütüler de tercih edilebilir. Teflon maddesi ütünün elbiseler üzerinde kolayca kaymasını sağlar. Gerek çelik tabanlı ütüleri gerekse teflon tabanlı ütüleri kullanım esnasında fermuar yada düğme gibi metal ve sert cisimlerden korumak gerek. Aksi halde ütünün tabanını çizebilirler. Ütü tabanındaki buharın çıktığı gözenek sayısı da çok önemlidir. Sayı arttıkça kırışıklık giderme özelliği de artar.
Ütü evimiz için çok önemli bir alet olduğu gibi aynı zamanda çok da tehlikelidir. Açık unutulduğunda tehlikeli kazalara neden olabilmektedir. Bundan dolayı Philips, Braun, Tefal ve Bosch’un bazı modellerinde dik konumdayken 5 dakika sonra yatık konumdayken 30 saniye içinde kendi kendine kapatma özelliği vardır.

Ütünün bakımı
ve temizliği için evde kullanılan deterjanlar ve çözücüler kullanılmamalı. Nemli ve yumuşak bezler kullanılmalı. Sert metaller kullanılmamalı. Ütünün iç yüzeyine zarar veren kimyasal maddeler kullanılmamalı. Suyu kireçli olan yörelerde ütü suyunun musluktan alınmaması gerekmektedir. Ütünün iç kısmı kireçlenmesi durumunda gözenekler tıkanacağından yılda en fazla bir defa kireç çözücü kullanılabilir. Ütünün tabanını sert ve pürüzlü yüzeylerden koruyunuz. Kullandıktan sonra su tankında su bırakmayın. Damlamayı önleyen anti drip özelliği olan modeller seçilebilir.

Seyahat ütüleri günlük kullanıma uygun olmasalar da sık seyahat edenler için adeta bir kurtarıcıdır. Ayrıca tek bir kıyafet için ütü çalıştırmak elektrik tüketimini yükseltebilir. Ütülenecek kıyafetlerinizi toplu halde ütülerseniz her seferinde ütü çalıştırmayacağınızdan elektrik sarfiyatı düşük olacaktır.

İstanbul Bilişim olarak en iyi ütü markalarını uygun fiyat ve ödeme koşulları ile sizlere sunmaktayız. Delonghi, Arnica, Arzum, Kenwood, Arçelik, Fakir, Profilo ütü markalarının yanı sıra, Homend, Vestel, Goldmaster, Singer gibi ütü markalarının ucuz fiyatlı modellerini sayfamızda bulabilirsiniz. En sağlam ve dayanıklı ütü modellerini yıl boyu süren uygun fiyat avantajları ile alabilirsiniz. Tüm ütü markaları iki yıl garantili olup. Firmaların distribütörleri tarafından garanti verilmektedir. Pek çok ütü modeli aynı gün kargoya verilmekte kapınıza kadar getirilmektedir. Sayfamızda indirimli ütü modellerini, yeni ütü modelleri ile çok satılan ütü modellerini görebilirsiniz.
yükleniyor
yükleniyor