İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

"asus vivobook fiyat" etiketli ürünler

Seçilen opsiyonlar:

Etiket: asus vivobook fiyat

24 adet ürün listelendi.
TeşhirTükendi
(104)
Tükendi
(1)
24 adet ürün listelendi.
  • 1

Asus Vivobook Fiyatı ve İncelemesi

Akıllı telefon ve tabletlerinin son teknolojiler ile donatılması ve her geçen gün daha çok gelişmesi, bu durumun bilgisayarlara olan ihtiyacın ortadan kalktığı anlamına geldiğini görebilirsiniz. Halen zorlu görevler ve özellikle büyük ekranlarda çalışma olanakları işler için bilgisayarlara ihtiyaç vardır. Diz üstü bilgisayar seçimlerinde dikkat edilen fiyat/performans oranın ardından ilk olarak ekran ve ağırlık özelliklerine dikkat edilmektedir. Bu yazımızda ise Asus Vivobook fiyatı ve incelemesini gerçekleştireceğiz.

Tasarım

Öncelikle Vivobook’un kasasına baktığımız zaman görenleri yanıltan bir özelliğe sahiptir. İlk baş görenlerin metalmiş bir görünümlü olduğunu düşündürüyor fakat biraz daha yakında baktığınıza ise plastik olduğu anlaşılıyor. Bu izlenimi oluşturma konusunda oldukça başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Kasanın menteşeden ön tarafa doğru geldikçe sivrileşmesi ise akıllara, biraz daha büyük ebatlarda yapılsaydı, MacBook Air’e benzeyebilirdi diye düşündürüyor. Tartıda 1,5 kilogram gelen cihaz, boyutları çerçevesinden değerlendirildiği zaman daha hafif bir cihaz hissi yaratıyor. Cihazın kasası genel itibarıyla tasarım ve üretim kalitesinin yanında sağlamlığını da hissettirebiliyor. Asus Vivobook’un kasasındaki alüminyum ve plastik neredeyse aynı görüldüğünü söyleyebilirz. Bu da Asus’un dış görüntüden taviz vermeden ürün için makul bir fiyat noktasında tutmak için diyebiliriz.

Klavye

Düzenli olarak yazı yazanlar için klavye dizüstü bilgisayar alırken en önemli tercihler arasında yer almaktadır. Asus’un klavye konusundaki sağlam geleneğini sürdürdüğünü görebiliriz. Uzun süre klavye de yazı yazanlar için herhangi bir sorun çıkarmıyor. Tuşlarının boyutları ve aralıkları gayet yerinde olan klavye yazı yazanlar için rahatlık sağlayacaktır. Tuşlara basılınca ezilmiş hissi vermemesi kullanıcılar için güzel bir deneyimdir. Tuşlara bakmadan yerlerini doğru biçimde tespit etmek sorun oluşturmamaktadır. Birçok dizüstü bilgisayarda sıkıştırılan imleç tuşları ile yazı yazmak bazen zahmetli oluyor. Vivobook’un klavyesi parmaklarda herhangi bir ağrı veya yorgunluk oluşturmuyor.

Ekran

Vivobook 15.6 inç büyüklüğündeki ekranı ile neredeyse kapağının tamamını dolduruyor. Paneli sadece ince bir çerçeve kaplıyor ve Full HD çözünürlük sunuyor kullanıcılarına. Ekran çözünürlüğü sayesinde videolar, resimler ve oyunlar üst düzey görüntü kalitesi ile kullanıcılarına harika deneyimler sunuyor. Fakat renk konusunda biraz üzüntü yaratıyor. Profesyonel fotoğrafçılık yapanlar için tercih edilmeyecek bir özellik olarak görülmektedir. Ekran parlaklığı üst seviyedeyken dış mekânlarda ekran görme konusunda bir sorun yaşanmıyor.

Donanım ve Performans

Yeni nesil bilgisayar serisinden oluşan bir işlemciye sahip olan Vivobook, 16 GB RAM desteği ile performans konusunda yeterli oluyor. Bu özellikler ortalama bir kullanıcı için gayet ideal olduğunu söylenebilir. Core i7 platformu, günlük görevler arasında geçiş yaparken ve bir yandan farklı iki uygulamanın aynı açılmasında herhangi takılma ve duraksama yaşamamaktadır.

 

Asus Vivobook fiyatı aldığınız yere göre değişmektedir. İstanbul bilişim sayfasından indirimlerini takip ederek uygun fiyatlara aradığınız cihazı bulabilirsiniz.

yükleniyor
yükleniyor