İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

"çizim için laptop" etiketli ürünler

Seçilen opsiyonlar:

Etiket: çizim için laptop

40 adet ürün listelendi.
Tükendi
(2)
Tükendi
(10)
40 adet ürün listelendi.

Çizim İçin Laptop

Laptop’lar bireysel kullanıldığı kadar iş içinde kullanıldığı görmekteyiz. Onlarca sektörün ve firmaların kullandığını aşinadır. Mühendis, doktor, mimarlık, avukat, arşiv memurları vs. iş dallarının bilgisayar kullandıklarını görebilirsiniz. Bunlar içerisinde mühendis ve mimarlar için özel tasarlanmış bilgisayarlar mevcuttur. Çünkü bu kişiler özel çizimler yapmaları gerecektir. Bunun için en son teknoloji ile desteklenmiş bir bilgisayar ihtiyaçları olacaktır. Arazi şartlarına veya şantiye alanlarına götürebilecekleri yanlarında bulunduracakları özel laptop olmalıdır. Çizim için laptop yazımızda sizlere hangi bilgisayarları kullanmanızı tavsiye edeceğiz. Diğer bir yandan da tasarımcılar da bu bilgisayarları kullanmaktadır. Güçlü bileşenleri olan bilgisayar sıralamamıza gelin bakalım.

1-MSI GE72 APACHE PRO-242 17.3-Inch

Görünüşte oyun için tasarlanmış olsa da beşinci nesil i7 5700 HQ 2.7 GHz işlemcisi ile tasarımdan render’a her türlü işlem için gereken performansı gayet iyi bir şekilde başaracaktır. Ayrıca çift soğutmalı sistemi ile performanstan asla ödün vermez. Ekran kartı ise üst düzey bir kart olduğu için her tür işlem için yeterince iyidir. IPS ekran özelliğine sahiptir. IPS ekran yansıma yapmaması ve ekran farklı açılardan bakarken kararma yapmaması için kullanılan teknolojidir.

2-Lenovo ThinkPad W541

Adının mobil iş istasyonu olarak adlandırılan bilgisayar olarak geçmektedir. Farklı ürünlerinde farklı bileşenlerinin görülebilir fakat bu modelini incelediğimizde, dördüncü nesil i7 4810MQ işlemcisi ile karşımıza çıkmaktadır. IPS Led ekran özelliği bulunmaktadır. Depolama olarak 1 TB harddisk özelliğine sahiptir. Ekran kartı ise yüksek düzeydedir. Modelleme ve render odaklı teknoloji ile hazırlanmıştır. Tasarımcılar için özel hazırlanan bir ürün olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Mimarlık öğrencilerine tavsiye edilecek bir ürün olarak sunulabilir. Belirli bir bütçeniz varsa farklı ürünlere de bakabilirsiniz.

3-Dell Inspiron 7559 (B70W81C 15.6-Inch Full-HD)

İntel altınca nesil i7 6700-HQ işlemcisi ve 4 GB GTX 960M ekran kartı ile yüksek performans sergilemektedir. Bu cihaz incelendiği zaman mimarlık sektöründe beş yıl güncel mimari programlarını rahatlıkça çalıştırabilir. Grafik işlemlerinde yeterli olacaktır. Sistem ham haliyle harika dururken ayrıca boş bırakılan RAM ve SSD alanlarıyla tamamen bir performans canavarı olarak nitelendirilebilir. Ekstra fanların sayesinde ısınma sorunu olmayan yüksek düzey bir notebook olarak karşımıza çıkmaktadır. Çizim için laptop arayanlar için ideal bir cihaz diyebiliriz.

4-Acer Aspire V7 NITRO

İşlemci olarak düşük olsa da altıncı nesil i5 6300HQ işlemcisi ile karşımıza çıkmaktadır. Fakat diğer sistemlerin yeterli seviyede olması ve fiyatının uygun olması mimarlık öğrencileri için tercih sebebi olarak görülmektedir.

 

Bilgisayar seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bileşenlerin özelliklerinin iyi olmasıdır. Bir bilgisayar yüksek performans sağlaması için RAM, işlemci ve ekran kartlarının yüksek olması gerekir. Bu bileşenlere dikkat edilerek çizim için laptop alabilirsiniz. Saymış olduğumuz markaların farklı bileşenlerini inceleyebilir ve bütçenize göre en uygununu bulabilirsiniz.

yükleniyor