İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

"elektrikli süpürge tavsiye" etiketli ürünler

Seçilen opsiyonlar:

Etiket: elektrikli süpürge tavsiye

176 adet ürün listelendi.
176 adet ürün listelendi.

Elektrikli Süpürge

Ev kadınlarının vazgeçilmez temizlik aleti olan elektrikli süpürgeler hem temizlik yapmada kolaylık sağlarken hem de hızlıca temizlik yapılmasını sağlar. 19. yüzyıla kadar kadınlar halıları yüksek bir yere asarak ve sonra bir sopa yardımı ile temizle işlemini yaparlardı. Bu da zahmetli ve yorucu bir iş olarak her zaman yapılacak bir iş değildi belli mevsim veya belli aylarda yapılırdı. Ya ilkbahar başlangıcında ya da sonbahar başlangıcında temizlikler yapılırdı. Elektrik süpürgenin icadından sonra ise bu artık günlük rutin hareketler haline geldiğini söyleyebiliriz.

Daha sonralarında bazı mekanik sistemlerini gelişmesiyle birlikte döner fırçalı ve kiri sömüren bir körüklü temizleyiciler kullanılmaya başlandı. Bu icadın sahibi ilk olarak İngiltere’de yaşayan Hubert Booth tarafından keşfedildi. (1871-1955) Daha sonra Booth yapmış olduğu cihaz için British Vacuum Company adlı bir şirket kurdu.(1901) günümüzdeki aletler gibi kolay taşınabilir veya elektrik ile çalışmıyordu, daha çok yakıt ile çalışıp taşıması güç olan bir cihaz olarak piyasaya girdi. İlk başlarda at arabaları sayesinde taşınan bu cihazın ilk olarak işçiler tarafından çalıştırıldığını görülmekte daha sonraları günümüzdeki ebatlarına gelmiş olacak. İşçiler, arabadaki aletin hortumunu evin penceresinden içeriye sokup daha sonra ev içerisinden temizlik yapıyordu. Bu sistem ilk çıktığında çok iş gördü, çok başarılı oldu ve talep gereğinden fazlaydı.

Bu olaydan yedi sene sonra Murray Spangler bu aletin daha küçük ve hafifini, elektrikle çalışanını yaparak patentini aldı. Bunu üretecek gerekli maddiyatı olmadığı için patenti elinde kaldıktan sonra William Hoover’in şirketi bünyesinde üretime geçildi ve piyasa sürüldü.

Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri

Elektrik süpürge alırken herkesin aklında bir soru oluşuyor nasıl bir alet almayalım? Nereden almalıyım? Alırken neye dikkat etmeliyim diye birden fazla soru aklınızda oluşuyor. Bu yazımızda sizlere elektrikli süpürge alırken tavsiyelerde bulanacağız bunlara dikkat ederseniz iyi bir süpürge almış olursunuz.

Cihaz alanların dikkat ettiği önemli noktalardan birisi Watt olarak bilinmektedir. Cihazın üzerinde üç basamaklı sayılardan oluşan watt aslında kimse için önemi yoktur. Bunun yazılması belki satış startejisi olarak düşünülebilir. Bu sayılar genellikle cihazın ne kadar elektrik harcadığını göstermektedir. Watt değeri ne kadar yüksek ise o cihazın daha iyi süpürdüğü anlamına gelmez.

Bazı insanların az duyduğu Air Watt yani Emiş Gücü elektrikli süpürge alınırken dikkat edilmesi en önemli noktalarından biri olarak geçmektedir. Fazla yüksek olursa evdeki halılarınızla boğuşmasına neden olacaktır. Normal değerli bir cihaz almanız sizin için faydalı olacaktır. Bu arada Air Watt ile Watt arasından herhangi bir bağlantı/orantı yoktur.

Elektrikli süpürgeler de hava debisi diye bir kavram bulunmaktadır. Bunun anlamı ise süpürgenin ne kadar hava çektiğini gösteren değerdir. Ayrıca litre/saniye olarak gösterilir. İyi bir süpürgede hava debisi 40 L/S ve üzerinde olanların tercih edilmesi tavsiye edilir.

yükleniyor
yükleniyor