Ürün Filtresi
Kelime Arama Filtresi
 
Kullanım Şekli
İŞLEMCİ
İŞLEMCİ TÜRÜ
RAM
İŞLETİM SİSTEMİ
HARDDİSK KAPASİTESİ
EKRAN KARTI
OPTİK SÜRÜCÜ
EKRAN BOYUTU
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
BLUETOOTH
Özel Kriterler
Fiyat Aralığı
ile TL arası

Yeni MacbookYeni MacBook ile imkansızı hedefledik. Eksiksiz bir Mac deneyimini, şimdiye kadarki en hafif ve en kompakt Mac dizüstüne sığdırmalıydık. Bunun için her bileşeni hem daha hafif ve daha ince hem de daha yüksek performanslı olacak şekilde yeniden tasarladık. Sonuçta sadece yeni bir dizüstü bilgisayara değil, dizüstü bilgisayarların geleceğine ulaştık.

Tam boy klavye.

Tam anlamıyla ince.

Mükemmel bir dizüstü deneyimi için, rahatça kullanabileceğiniz bir tam boy klavyenin şart olduğuna inanıyoruz. İnce ve zarif yeni MacBook’a böyle bir klavye sığdırabilmek için, tasarım açısından yenilikçi bir yaklaşım gerekiyordu. Yeni klavyeyi tasarlarken her bir tuşu ve o tuşların altındaki mekanizmayı yeniden ele aldık. Bu sayede yalnızca klavyeyi inceltmekle kalmadık, aynı zamanda size daha rahat ve hassas bir yazma deneyimi sunduk.Revize edilmiş Retina.

Yeni MacBook’u açar açmaz, köşeden köşeye camdan oluşan 12 inç Retina ekranda her şey çok net görünür. Capcanlı ayrıntılara sahip fotoğraflar, adeta ekrandan fışkırarak hayat bulur. 3 milyondan fazla piksel ile her harf olağanüstü nettir. Bunların tümü, olağanüstü derecede minimal bir tasarımda olağanüstü bir görsel deneyim sunmak için tasarlanmış, bugüne kadar bir Mac’te kullanılan en ince ve enerji açısından en verimli Retina ekranda gerçekleşir.

Force Touch ile kuvvetlendirilmiş trackpad.

Yeni MacBook, trackpad’i kullanmanın yepyeni yollarıyla beraber geliyor. Force Touch trackpad, yüzeyin neresine dokunursanız dokunun hassas ve dengeli bir tıklama sunuyor. Altındaki kuvvet sensörleri ne kadar kuvvetli tıkladığınızı algıladığı için, dizüstü bilgisayarınızla yepyeni biçimlerde etkileşime geçebiliyorsunuz. Şimdi kuvvetli tıklama hareketini kullanarak yeni özelliklerden de faydalanabiliyorsunuz. Örneğin, trackpad’e tıklayıp basılı tutarak bir sözcüğün anlamına bakabiliyor veya bir dosyanın önizlemesini görüntüleyebiliyorsunuz. Trackpad, ayrıca, ekranda gördüklerinizin üzerine bir de dokunma hissini ekleyen, titreşimli, dokunsal bir tepki de veriyor. Tüm bu gelişmiş becerilerle birlikte, Mac kullanıcılarının sevdiği tüm Multi-Touch hareketleri de çalışmaya devam ediyor. Kısacası, şimdi Mac’inizle her zamankinden daha yakın bir temas kurabiliyorsunuz. Üstelik parmağınızı yerinden bile kaldırmadan.Kablosuz bir dünya için ihtiyacınız olan her şey.

Yeni MacBook, giderek kablosuzlaşan dünyamıza kolayca uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Yeni Wi‑Fi ve Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojilerinden en iyi şekilde yararlanan Apple yazılımları sayesinde, bir dizüstü bilgisayarla yaptığınız hemen hemen her şeyi şimdi kablosuz ağ üzerinden de yapabilirsiniz. Nerede olursanız olun, kablolara bağlı kalmadan internete bağlanabilir, dosyalarınızı aktarabilir, fotoğraflarınızı düzenleyebilir, müzik dinleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bir dizüstü bilgisayarı şarj etmenin en verimli yolu,şarj cihazını bir bağlantı noktasına takmaktır. Elbette, yeni MacBook’un tasarımına da şarj için bir bağlantı noktası eklemeliydik, ama bunun şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş ve en becerikli bağlantı noktası olmasını istiyorduk. Yeni USB-C bağlantı noktası, bir bağlantı noktasından beklediğiniz her şeyi tek bir yerde bir araya getiriyor: Şarj, hızlı USB 3 veri aktarımı ve video çıkışı. Tümü, bu küçük, çift yönlü ve mevcut USB bağlantı noktalarının üçte biri boyutundaki harika bağlantı noktasında.

Sessizce gösterişli.

Yeni MacBook, baştan sona sessiz ve verimli bir performans için tasarlandı. Her şey, yalnızca 5 watt enerjiyle çalışan beşinci nesil Intel Core M işlemcilerle başladı ve OS X Yosemite’deki optimizasyonlar sayesinde daha da verimli hale geldi. OS X ile çalışan işlemci o kadar az enerji tüketiyor ki, sistem çok az ısı ortaya çıkarıyor ve bilgisayarı soğutmak için fanlara gerek kalmıyor. Bu da, MacBook’unuz çalışırken hiçbir ses duymayacağınız anlamına geliyor. İşlemcinin üzerine yerleştirildiği, yeniden tasarlanan ana kart ise, bir Mac’ten beklediğiniz tüm becerileri mümkün olduğunca küçük bir alana sığdırıyor.

Tüm günlük pil ömrü.

Tümüyle yeni tasarım.Dizüstü bilgisayarlar ne kadar küçülürse küçülsün, insanların tüm gün dayanacak bir pil ömrü için Apple’a güvendiğini biliyoruz. Yeni MacBook’un ince kasasında, geleneksel dikdörtgen pillerle tüm gün dayanan bir pil ömrü elde etmek mümkün olmayacaktı. Bu yüzden biz de mevcut alanın her milimetresini son derece verimli kullanan benzersiz bir pil teknolojisi geliştirdik. Bu basamaklı, konturlu pil tasarımı, inanılmaz derecede ince MacBook’un içine mükemmel bir şekilde yerleşiyor ve dizüstü bilgisayarlarda şimdiye kadar gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor.

OS X

OS X, her Mac’e hayat veren işletim sistemidir. Kaya gibi sağlam UNIX temeli üzerine kurulu olan OS X, donanımın kapasitesinden en üst seviyede yararlanacak şekilde üretilmiştir. Güzel görünmesinin yanı sıra, kullanım kolaylığı sunan bir tasarıma sahiptir. Her gün severek kullanacağınız harika bir uygulama koleksiyonuyla gelir. Üstelik, Mac’inizin ve iOS aygıtlarınızın birlikte muhteşem bir uyum içinde çalışmasını sağlar.

Yerleşik Uygulamalar

Her Mac, yaratıcılık ve üretkenlik için harika uygulamalarla birlikte gelir. Ayrıca, internette gezinmek, mail ve mesaj göndermek, takviminizi düzenlemek gibi her gün gerçekleştirdiğiniz şeyler için de muhteşem bir uygulama koleksiyonuna sahiptir. Hatta içinde, yeni uygulamalar bulmak için kullanabileceğiniz bir uygulama bile bulunur. Yani Mac’iniz sadece teknik olarak değil, içerik olarak da tam donanımlıdır.

yükleniyor