Ürün Filtresi
Kelime Arama Filtresi
 
Kullanım Şekli
İŞLEMCİ TÜRÜ
İŞLEMCİ
RAM
İŞLETİM SİSTEMİ
HARDDİSK KAPASİTESİ
EKRAN KARTI
OPTİK SÜRÜCÜ
EKRAN BOYUTU
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
DOKUNMATİK EKRAN
Mobil Bağlantı
BLUETOOTH
HDMI
Özel Kriterler
Fiyat Aralığı
ile TL arası
Asus Rog Gaming Notebook
Lenovo Gaming Notebook
MSI GT73EVR 7RE-831XTR
Asus Gaming Notebook

Notebook laptop dizüstü bilgisayar fiyatları ucuz notebook modelleri

349 adet ürün listelendi.
349 adet ürün listelendi.

Notebook Markaları, Laptop Modelleri, Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

Neredeyse hepimizin bilgisayarı vardır. Kimimizin evinde notebook, kimiz de ise masaüstü pc bulunmakta. Ama son yıllarda taşınabilir bilgisayarlar tablet pc lerin de gelişmesiyle yavaş yavaş masaüstü bilgisayarların yerini almaya başladı. Notebook ve laptop üretici markaları daha çok taşınabilir bilgisayarları geliştirmeye başladılar. Sizlere kısaca notebook bilgisayarlar konusunda kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Notebook Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Laptop bilgisayar almak istiyorsunuz. Fakat o kadar markanın o kadar çok modeli var ki hangisini alacağınıza bir türlü karar veremiyorsunuz. Aslında notebook alırken öncelikle ne amaçla kullanılacağına karar vermelisiniz. Eğer sadece internet yada ofis programları gibi basit yazılımlar kullanacaksanız güçlü bir konfigürasyona ihtiyacınız olmaz. Bu nedenle notebook için yüksek bütçeler ayırmanıza gerek yoktur. Çok pahalı olmayan bir laptop modelini işinizi görecektir. Eğer oyun için laptop almayı planlıyorsanız bazı markaların oyunlar için üretilmiş özel modellerini mutlaka inceleyebilirsiniz. Özellikle MSI ve Asus markalarının bazı modellerinde aradığınız oyun laptopunu bulabilirsiniz. Alırken işlemci, ekran kartı, ram gibi parçaların güçlü olması gerektiğini unutmamalısınız. İş için kullanmayı planlıyorsanız sizin daha hafif modelleri incelemeniz gerekir. Sürekli taşıyacağınız hatta farklı firmalara gidip sunumlar yapacaksanız prestijli bir markanın güzel dizayn edilmiş bir laptopunu tercih edebilirsiniz. Eğer grafik ağırlıklı yada mühendislik yazılımları gibi programları kullanacaksanız ekran kartı, işlemcisi, güçlü bir laptop almanız gerekir. Alacağınız notebook u yıllarca kullanacağınızı unutmamalısınız. O yüzden notebook alırken titiz davranmanızda fayda vardır.

İhtiyacı belirledikten sonra bütçeyi de belirlemek gerekir. Laptop fiyatları konfigürasyon özelliklerine göre değişmektedir. Özellikler yükseldikçe notebook fiyatları da yükselmektedir. Seçeceğiniz laptop modelinden her zaman daha iyi bir model vardır prensibini unutmamak gerekir. Yoksa ihtiyacınızdan fazlasına para ödeme zorunda kalırsınız. Bu nedenle laptop almak için bütçenin başta belirlenmesinde fayda vardır.

Alınacak laptopun donanımının özelliklerini belirlenmek gerekir. Tam ihtiyacınız olan laptop özelliklerini kafanızda şekillendirdikten sonra sayfamızın ürün filtresi kısmını kullanarak özellikleri bir bir oluşturabilirsiniz. Karşınıza birkaç tane alternatif laptop modeli çıkacaktır. Ürün resimlerine de bakarak kasa dizaynı hoşunuza giden bir markanın modellini tercih edebilirsiniz.

Laptop seçerken işletim sistemine de dikkat etmelisiniz. Bazı notebook modellerinde işletim sistemi yoktur. Üretici markalar bu modellerde kullanılacak işletim sistemine müşterinin tercihine bırakmıştır ve bu nedenle bu tip laptopların fiyatı uygundur. Bu durumda işletim sistemini sizin alıp kurmanız yada teknik servislerden yardım alarak kurdurmanız gerekir. İşletim sistemi olmayan laptopların teknik özellikler kısmında Free DOS yazar. Bu işletim sisteminin olmadığı anlamına gelir. Alırken buna dikkat etmelisiniz. İşletim sistemi olmadan notebook u kullanamazsınız. Piyasada iki çeşit işletim sistemi bulunmaktadır. Apple ın kullandığı işletim sistemine Mac OS diğer tüm bilgisayar markalarının kullandığı işletim sistemine de Microsoft Windows denir. Daha önce Mac OS kullanmadıysanız ilk başta biraz zorlanabilirsiniz. Fakat kullanımı oldukça kolaydır. Ülkemizde ağırlıklı olarak Windows işletim sistemi kullanılmaktadır. Bu işletim sisteminin Windows 7, Windows 8, Windows 10 gibi farklı sürümleri bulunmaktadır. Laptop modelini seçerken kasasındaki giriş çıkış terminallerine de dikkat etmelisiniz. Günümüzde yeni nesil pek çok notebook modelinde HDMI, USB, kart okuyucu gibi girişler standart hale gelmiştir. Yine laptoplarda standart hale gelen diğer özellikler ise wi-fi, web cam, bluetooth, Ethernet, VGA girişidir. Alacağınız laptopun pil kullanım süresine, ağırlığına ve boyutlarına da mutlaka dikkat ediniz.

İnternet üzerinden ne alırsanız alın kullanıcı yorumlarını mutlaka okuyun. Laptop alırken de bunu mutlaka yapmalısınız. Başka insanların alıp kullandıktan sonra yaşamış oldukları tecrübeleri de modele karar verirken mutlaka değerlendirin. Hatta laptopu aldıktan sonra siz de ürün hakkındaki deneyimlerinizi sayfamızda paylaşırsanız başka insanlara yardımcı olmuş olursunuz. Satın alma aşamasında pek çok bankanın kredi kartına taksit yapmaktayız. Tüm notebook ve laptop modellerinde taksit yapmaktayız. Seçmiş olduğunuz laptop modeli hangisi olursa olsun 2 yıl garantilidir.
yükleniyor