İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Samsung led tv en ucuz samsung 4k smart led tv fiyatları ve modelleri

Samsung led tv en yeni modeller en uygun fiyat ve taksit avantajları ile istanbul bilişim de.

55 adet ürün listelendi.
55 adet ürün listelendi.

Samsung Full HD, 4K Ultra HD, Premium Ultra HD, QLED TV

Samsung Electronics 1969 yılında, Lee Byung Chul tarafından kurulmuş bir Güney Kore şirketidir. Kore pazarında kısa sürede büyük bir üretici haline geldi. Aslında Samsung birçok gruptan oluşan bir topluluk olmakla birlikte grubun en önemli şirketi Samsung Elektronik'tir. Kendini bir dünya markası olarak kanıtlamıştır. 1970 yılların başından itibaren (1978 yılında 4 milyon siyah-beyaz televizyon üretildi (o dönemde bir şirketin ürettiği en büyük sayı)) Tv sektörüne hızlı bir giriş yapmışlar ve sonunda zirveye çıkmayı başarmışlardır.

Samsung, tüplü televizyon olarak tabir ettiğimiz tv lerle başlayıp şu an günümüzde kullanılan eğimli curved UHD Tv serileriyle devam etmektedir ve bununla yetinmeyip ürünlerini daha ileriye taşıyabilecek QLED TV teknolojiler geliştirmeye devam etmektedir. Samsung, televizyonların hemen hemen hepsinde Smart TV özelliği vardır. Yani televizyonlarda bir çok uygulama, oyun, internet tarayıcı ve sosyal medya (FacebookTwitteryoutube vb.) uygulamaları yüklü gelmekte ve bir çok modelde Wi-Fi entegre olduğu için tüm bunları kablosuz ağ üzerinden rahatlıkla kullanabilmektesiniz. Bu biraz daha internete olan bağımlılığımızı arttırırken, gündelik hayatımızı daha da kolaylaştırmaktadır. Ayrıca evlerimizde uzun yıllar kullandığımız vcd, dvd player larıda ortadan kaldırmak için televizyonlarına usb girişi entegre ederek, çok basit bir usb belleğe müzik, resim, film yükleyerek rahatlıkla televizyondan medyalarınızı oynatabilmektesiniz.

Samsung Plazma ,Lcd, led tv derken, Ultra HD de denilen 4K televizyonlarını piyasaya çıkardı. Full HD (1080p) televizyonlardan yaklaşık 2 kat çözünürlüğe (4.096 x 2.160p) sahip bu televizyonlar neredeyse gerçek doğal görüntü verme iddiasındadırlar. Şuan günümüzde sadece birkaç kanal 4k yayın vermektedir fakat bu sayı ilerleyen zaman zarfında gittikçe daha da artacaktır. Full hd tv ler, 1920x1080p çözünürlüğe sahiptirler. Bu çözünürlük standart sd görüntüsünden çok daha kaliteli bir görüntü sunmaktadır. Zaten sinema filmlerinin büyük bir bölümü Full hd kameralar ile çekilmektedir. Full HD çözünürlükte bir televizyon aldığınızda sinema filmlerini büyük bir keyifle izleyebilirsiniz.

Samsung tv lerin diğer bir artı yönü ise tv lerinin bir çoğunda HD uydu alıcısının cihaza entegre olarak gelmesidir. Böylece ekstradan HD uydu alıcısına gerek kalmadan DVB-S2 özelliği ile HD yayınları seyredebilmektesiniz. Günümüzde High Definition uydu alıcılarının yüksek fiyatlarla satılmakta olduğunu göz önünde bulundurursak, buda böyle bir uydu alıcılı model aldığımızda ne kadar kâr ettiğimiz anlamına gelir. Sonuç olarak Samsung Tv ler hem gelecek teknolojiler açısından, hem de kendi bünyesinde bulundurduğu zengin ve kaliteli içerikler sayesinde kendini her zaman ön plana çıkarmağı başarmıştır. 

Samsung'un QLED TV Nedir?

Samsung'un QLED olarak kısalttığı bu yeni ve üst düzey teknolojinin tam adı aslında Quantum Dot Light Emitting Diode. Quantum Dot, Samsung'un daha önceleri de özellikle SUHD TV modellerinde yer verdiği bir yöntemdi. Ancak QLED ile bu yöntem çok daha gelişmiş bir hale geldi.
QLED kısaltmasının başındaki Q harfini temsil eden Quantum Dot aslına bakılırsa fizikteki kuantum ifadesine atıf yapıyor. Fizikte kuantum kabaca, bir fiziksel varlığın etkileşime girebilecek en küçük miktarı anlamına geliyor. QLED TV'lerde kullanılan Quantum Dot yönteminde de inanılmaz derecede küçük noktalardanfaydalanılıyor.Samsung, Quantum Dot teknolojisini ilk olarak 2015 yılında kullanmaya başladı. 2015 ve 2016 model SUHD TV'lerde bulunan bu teknoloji 2017'de evrim geçirerek QLED TV'lerde yer alıyor. Quantum Dot teknolojisinin geliştirilme amacının arkasında OLED panellerin sahip olduğu bazı eksikliklerin giderilmesi yatıyor.Quantum Dot teknolojisinin çalışma prensibinin ardında çok gelişmiş bir teknoloji bulunuyor. Quantum Dot özelliğine sahip televizyonlarda koruyucu cam ile LED arka aydınlatma katmanlarının arasında çok ince ekstra bir katman yerleştirilmiş. Bu katman, boyutları 2 ile 10 nanometre arasında değişen, bir saç telinden bile defalarca ince olan, çok küçük parçacıklardan meydana geliyor. Quantum Dot ya da kuantum noktaları olarak dile getirilen şey de aslında tam olarak bu küçük parçacıklar.Bu kuantum noktalarına ışık verildiğinde her biri farklı bir renk yayıyor. Kuantum noktalarının yaydıkları renkler boyutlarına göre değişiyor. Boyu 10 nm'ye yakın olan noktalar ışık tayfının kırmızı tarafına yakın renkler verirken, boyutları 2 nm'ye kadar ulaşan daha küçük kuantum noktaları ise ışık tayfının mavi tarafına yakın renkleri yayıyor.

Gelelim Samsung Led TV lerde 2019 modellerine ;

Samsung LED TV 2019 modellerinde QLED Tv’ lere ağırlık verdi bunu yanında, Samsung LED TV modellerinde özellikle internet özelliğinin daha da geliştirildiği gelen bilgiler arasında. Samsung LED TV ler Premium modellerinde HDR 10+ ve Dynamic Crystal Colour gibi en güncel özellikleri bünyesinde barındırıyor. HDR 10+ özelliği, sahneye göre parlaklık seviyelerini otomatik olarak ayarlıyor. Dinamik meta verileri optimize eden yeni HDR özelliği ekrandaki koyu renkleri daha koyu, parlak renkleri de daha parlak bir hale getiriyor. Bu sayede dinamik kontrast sağlanarak çok daha gerçekçi ve canlı görüntülere ulaşabilmek mümkün oluyor. HDR teknolojisi ile gelen içerikleri üst düzey görüntü kalitesine kavuşturan HDR 10+ UHD TV’ler, görüntü deneyimini kusursuzlaştırıyor. Normalden daha geniş renk yelpazesi sunan dinamik kristal renk teknolojisi, renk tonlarının daha parlak ve kristal berraklığında gösterilebilmesine olanak tanıyor. Ayrıca daha önce 2018 LED TV modellerinde de olan temiz kablo çözümleri 2019 LED TV modellerinde de bulunuyor temiz kablo çözümü televizyonun arkasında oluşan kablo kirliliğinin önüne geçiyor.

Samsung TV modelleri iTunes ve AirPlay 2 desteği sunacak!

Samsung 2019’a bomba gibi başladı diyebiliriz. Samsung akıllı televizyon modelleri kısa bir süre içinde Apple’ın kablosuz yansıtma hizmeti Airplay 2 ve iTunes desteği sağlayacak. Böylece iTunes hesabınızdaki içerikleri Samsung marka televizyonlardan kolayca izleyebileceksiniz.Samsung tarafından yapılan duyuruya göre, 2019 Smart TV modelleri bünyesinde iTunes yüklü olarak gelecek. Ayrıca bu televizyonlar Apple’ın kablosuz görüntü aktarma uygulaması Airplay 2 desteği de verecek. Böylece iPhone, iPad ve Macbook gibi cihazlarınızdan Apple TV’ye gerek duymadan kolayca ekran yansıtabileceksiniz.Samsung 2018 Led TV modelleri ise iTunes uygulamasını bahar aylarında yapılacak bir yazılım güncellemesiyle beraber alacak. Böylece Samsung tarafında Apple TV’ye olan ihtiyaç neredeyse tamamen ortadan kalkacak. iTunes özelliği 100’ün üzerinde bölgede aktif olacakken, AirPlay için 190’dan fazla bölgede destek verilecek.Apple akıllı TV alanında direkt bir rakibi bulunmadığı için, Samsung ile ortaklığa gitmiş gibi görünüyor. iTunes’u olabildiğince geniş kitleye yaymak isteyen firmanın bu kararı hem sürpriz bir gelişme oldu, hem de platformun potansiyelini bir adım öteye taşıdı. Online stream servisini yıl sonuna doğru açmak isteyen Apple’ın önümüzdeki dönemde yeni ortaklıklar duyurması bekleniyor. 

Samsung  UHD TV oyun tutkunları için oldukça etkileyici özellikler ile donatılıyor.

8 serisi ve üstü TV’nin özellikleri arasında yer alan oyun modu sayesinde hem PC hem de oyun konsolu üzerinden oynayacağınız tüm oyunlar çok daha etkileyici bir yapıya kavuşuyor. Otomatik oyun modu ile oyun konsoluna geçiş yaptığınız an video ayarları oyun için hızlıca optimize ediliyor. Bu sayede oyun içinde görüntü ayarlarını tekrar düzenlemeye ihtiyaç kalmıyor. Minimal Input Lag fonksiyonu sayesinde giriş gecikmesi sıkıntısı ile karşılaşmadan hızlı ve keyifli bir oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Smooth Motion özelliği de görüntü titremesi ve ekran kayması sorunlarını en aza indirerek olabilecek en verimli şekilde oyun oynayabilmenize olanak tanıyor. Ayrıca en sevdiğiniz PC oyunlarını Steam Link vasıtası ile ekrana aktararak kesintisiz aksiyon keyfine büyük ekran üzerinden devam edebilmeniz de mümkün oluyor.Samsung 7400 ve 8 serisi UHD TV modelleri, Tizen işletim sistemi ve yeni nesil Bluetooth tek kumanda ile geliyor. Üzerinde oldukça az sayıda buton bulunan akıllı kumanda ve kullanımı kolay menü arayüzü aracılığıyla televizyon sezgisel bir şekilde kontrol edilebiliyor. Tek kumanda üzerinden USB ya da HDMI ile televizyona bağlanan tüm cihazlar kolaylıkla yönetilebiliyor. YouTube, Netflix, BluTv ve Prime Video gibi farklı içerik sağlayıcılarına hızlıca erişebilmek ve giriş yapmadan önce içerik ön izlemelerine göz atabilmek de kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. İçerik eşitleme ve paylaşma fonksiyonu ile akıllı cep telefonunuzda veya tabletinizde bulunan videolar ve görseller rahatlıkla geniş ekrana aktarılabiliyor. Her iki modelde de yer alan SmartThings uygulamasıyla televizyonunuzu akıllı ev sistemlerine entegre edebilir, sistemde bulunan tüm akıllı ev aletlerini televizyonunuz üzerinden pratik bir şekilde yönetebilirsiniz.

SmartThings platformunda da bahsedecek olursak ; Örneğin TV’ ye bağlı bir kamera ile oturduğunuz yerden kapınızda kimin olduğunu görebileceksiniz. Ya da evinizin farklı yerlerine yerleştirdiğiniz sensörler sayesinde TV niz sizi ekrandan uyaracak. 

                                   
yükleniyor
yükleniyor