Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Yorum Yap
Stok Durumu: Stokta Bulunmuyor
Ekran Boyutu : 3.0"
Çözünürlük : 42 MP
Sensör Tipi : CMOS
Dahili Flaş : Var
Video Çekimi : Var
EKRAN BOYUTU 3.0"
ÇÖZÜNÜRLÜK 42 MP
SENSÖR TİPİ CMOS
DAHİLİ FLAŞ Var
VİDEO ÇEKİMİ Var
LCD EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ (PİKSEL) 1.228.800
RENK Siyah
Açıklama
Model Kodu Sony A99 II Full Frame Body
Kargo
Kargo Ücretsiz Kargo
 • 42MP Full-Frame Exmor R BSI CMOS Sensör
 • BIONZ X Görüntü İşlemci & Ön Uçta LSI
 • 0.5" 2.36M-Noktalı XGA OLED Tru-Finder EV Vizör
 • 3.0" 1,228.8k noktadan oluşan hareketli LCD Monitör
 • 4K Video & S-Log3 Gamma
 • 1-120 FPS Slow-Motion ve Hızlı Çekim
 • 12 FPS Sürekli Çekim
 • Faz Algılamalı Hibrit AF Sistemi
 • 5 Akslı Stabilizasyon Sistemi
 • 50 - 102,400 ISO
Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Bir önceki model Sony Alpha A99 çıkalı yıllar olmuştu ve tabir-i caizse fanları Sony’den dört yıllık özlemin karşılığını bekliyorlardı. Rakipleri Canon ve Nikon’la kıyasıya bir mücadele için gereken her şeyi veren Sony, özellikle 42 MP’lik sensörü ve 4K videoya ek olarak sunduğu S-Log3 Gamma ile haksız rekabet etmeye hazırlanıyor.

GÖVDE

Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Sony, Alpha a99 II’yı bir önceki modele oranla 8 kat daha küçük tasarladı.  Su ve toza karşı koruması bulunan yeni dostumuzun görünümü standart DSLR’larla oldukça benzer. Çekim modlarını ayarlamak için kullandığımız kadranı önceden aşina olduğumuz bir tuşa basarak çevirebiliyoruz. 300.000 shutter ömrü vaadeden Alpha a99 II, Wi-Fi & NFC teknolojilerini bünyesinde barındırıyor ve tamamı magnezyum bir gövde ile dosta düşmana meydan okuyor. 


42MP FULL-FRAME SENSÖR

Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Megapiksel sayısı yükseldikçe bizim de deklanşöre basarkenki özgüvenimiz artıyor. Bunu bilen Sony elini korkak alıştırmamış ve 42MP Full-Frame Exmor R BSI CMOS Sensörü bizlere hediye etmiş. BIONZ X görüntü işlemcisine iliştirdiği LSI ile 12 kare AF/AE modunda sürekli çekimde bile harika ton geçişleri sağlıyor. 8fps ise size birebir canlı izleme şansı veriyor ve konuyu takibiniz inanılmaz boyutlara yükseliyor. Arttırılmış ISO başarımı 102,400 ISO seviyelerine çıkaran Alpha a99 II'nin ISO başarımı konusunda A7R Mark II seviyelerinde olduğu belirtiliyor. Bu da kullanıcılara gerekli tatmini sağlayacaktır.

Ve gelelim 5 Akslı SteadyShot Inside sabitleme sistemine. Sony marka kameralarda görmeye alıştığımız bu sistem Alpha a99 II’ye yaklaşık 4.5f stop telafi sağlıyor. Makine içine yerleştirilmiş yatay ve dikey ivme sensörleri sayesinde elde ve hareketli çekimlerde titreşimi azaltıyor ve size geniş bir çalışma alanı sunuyor.

 

4K VİDEO & S-LOG3 GAMMA

Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Videographerların gözünde adeta Barcelona olan Sony, yeni makinesinde de video için gereken her şeyi kullanmış. 4K video kaydını 30 ve 24fps seçeneklerinde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca piksel verilerini gruplandırmadan kullandığı için çözünürlük pastasının tamamını yemenizi sağlıyor. Faz Algılamalı Hibrit AF Sistemi video kayıt sırasında da çalışmaya devam ediyor ve hareketli konuları çekmemizde oldukça yardımcı oluyor. Sony Alpha a99 II, S-Gamut3.Cine/S-Log-3 and S-Gamut3/S-Log3 profillerinin tamamını içinde barındırıyor. Bu bize %1300 oranında daha geniş bir dinamik aralık, daha yumuşak renk ve ton geçişleri, ve daha berrak gölge ve orta tonlar yakalamamızı sağlıyor. Videographerlar için sevindirici bir gelişme de; Sony Alpha a99 II’nin 3.5mm’lik mikrofon çıkışı. Bunun dışında daha kaliteli ses almak için XLRadaptörle de uyumlu bir girişe sahip.

 

FAZ ALGILAMALI HİBRİT AF SİSTEMİ

Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Sony halihazırda varolan 399 AF noktasını Translucent Mirror Technology adını verdiği yarı saydam ayna sayesinde artı 79 AF noktası daha sunuyor. Merkez AF noktaları kullanırken 2.8f stopta -4 pozlamaya kadar imkan tanıyan Alpha a99 II 12fps sürekli çekim yapabiliyor. Ama canlı izleme yaparken hiçbir şey kaçmırmayayım derseniz 8fps değerine indiğinizde birebir izleme yapabiliyorsunuz.

 

HIZLI VE SLOW MOTİON ÇEKİM

1fps ila 120 fps değerleri arasında çekim yapmak Sony Alpha a99 II ile mümkün. Çekimleri Full HDformatında ve NTSC/PAL uyumlu gerçekleştiriyor.

 

OLED TRU-FİNDER ELEKTRONİK VİZÖR VE HAREKETLİ LCD MONİTÖR

Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi

4 lensli optik sistemiyle a99 II, kayıt aldığınız görüntüyü efektleriyle birlikte görebileceğiniz şekilde dizayn edildi. 0.5 inçlik vizörden görebildiğiniz görüntününün noktasal değeri  2,36 milyon. 3" LCD monitördengörebildiğimiz nokta ise 1,228.8k. Ayrıca LCD monitörünüzü 134° yukarı, 180° aşağı, saat yönünde 180° ve saat yönünün tersinde 90° döndürebileceksiniz. Kullanıcı dostu Sony monitörünüzdeki yansımaları azaltmak için a99 II’de WhiteMagic teknolojisini kullandı ve bu sayede güneş ışınlarının yansıması altında dahi 2 kat parlak bir monitörle görüntülerinizin en küçük detayını bile görebileceksiniz.

 

SONUÇ

Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Dört yıllık hasrete gidermeye gelecek olan Sony Alpha a99 II, kendi kulvarı için lazım olan her şeye sahip. Gelişmiş Hibrit AF Sistemi, 42 Megapiksellik devasa Full-Frame Sensörü ile a99 II bu alanda kimin alfa olduğunu göstermeye geliyor. Onu görmek isteyenler Aralık ayını beklemek durumunda. Önsipariş veren birçok müşterimize şimdiden hayırlı olsun :)

SONY A99 II RESMİ TANITIM VİDEOLARI

Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi yorumları

Sony A99 II Full Frame Body DSLR Fotoğraf Makinesi
Çok İyi (3)
100%
İyi (0)
0%
Ne İyi / Ne Kötü (0)
0%
Kötü (0)
0%
Çok Kötü (0)
0%

5

Ortalama Puan

Ürün adresinize ulaştığı günden itibaren 14 gün içinde 0850 333 0 912 numaramızdan müşteri hizmetlerimizle irtibata geçerek iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

İade talebinizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Servis tarafından kurulum gerektiren ürünlerin kurulumunun yapılmasıyla ürünler kayıt altına alınmış olur. Böylece ikinci el statüsüne girmiş olur. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün yeniden satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de servis tarafından kurulumu yapılmış olan ürünlerde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

Her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) ile kişisel bakım / kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

*Ücret iadesi; iade işlemleriniz onaylandıktan sonra kredi kartınıza / banka hesabınıza 3 iş günü içinde yapılmaktadır.
Ödeme işlemlerinin hesaba yansıma süresi bankalara göre farklılık gösterebilir.

Lütfen aşağıdaki bilgilendirme yazısını dikkatlice okuyun...

 • Bu sitede gösterilen ürün bilgileri üreticiler ve çeşitli kaynaklardan derlenmektedir ve sadece bilgi amaçlıdır. Ürün özellikleri ve bu sitede gösterilen bilgiler, inceleme anında değişmiş veya hatalı olabileceğinden dolayı, güncel ve kapsamlı bilgi edinmek için üretici sitelerine bakmanızı öneririz.
 • Üreticiler ve İstanbul Bilişim ürün özelliklerini değiştirme hakkını saklı tutar. Ürün bilgilerinin kullanımından ötürü İstanbul Bilişim sorumluluk kabul etmez.
yükleniyor
yükleniyor